فاتولز – جدیدترین ابزار رایگان وبمستر
میانرز|اطلاع رسانی روستا|معرفی و اخبار جدید روستا - آرشیو

معرفی و اخبار جدید روستا

اطلاع رسانی روستا

میانرز,روستای میانرز

روستا,خبر های جدید روستا

طبیعت و دیدنی های روستاهای ایران
معرفی روستاهای ایران

اعلانات سایت
 • نویسنده :
 • : 741 ♥

روستای کلرم-زمستان روستای کلرم + تصاویر

معرفی مختصر از روستا:

درهشت کیلومتری فومن به ماسوله روستای کَلَرم واقع شده است.گویش رایج در این روستا تالشی است.

مقبره‌ای دراین روستا قرار دارد که هرسال ایام محرم و مخصوصاً روزهای تاسوعا و عاشورااز روستاهای اطراف هیئت‌های عزاداری و زنجیرزنی فراوانی در آن جمع می‌شوند، علاوه بر این مسافران وزائران زیادی برای گردشگری و زیارت به این روستا عزیمت می‌کنند، همچنین درمناسبت‌های مختلف درطول سال دراطراف آن بازارچه‌ای ازافراد کاسب روستاهای اطراف دایر می‌گردد که موجب می‌شود جمعیت زیادی ازاطراف جهت خرید وزیارت این مقبره و فاتحه‌خوانی بر قبور اموات خود به این مکان عزیمت کنند/

 • نویسنده :
 • : 637 ♥

روستای گسکره-بازگشایی خیابان شهید باقر حق پناه

به همت شرکت تعاونی دهیاران سردار جنگل و دهیار روستای گسکره

زمستان 95

معرفی کوتاهی از روستا:

روستای گسکره با قدمتی دیرین یکی از قدیمی ترین روستاهای استان گیلان است. گسکره در 9 کیلومتری جاده ماسوله با آب و هوایی کوهستانی واقع شده است.

این روستا روزگاری محل اسکان سربازان میرزا کوچک خان جنگلی بوده است و با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی مرکزیت روستا های همجوار را در قرن گذشته دارا بوده است.

 

 • نویسنده :
 • : 400 ♥

غذا های عروسی تالش ها-عروسی محلی میان رز

"ارسالی از کابران سایت"

خندهزمانی که در یک عروسی محلی میتوانید بیشتر از چند غذا بگیریدقهقهه

(خدا سفره ی تالش ها رو برکت بده)

 • نویسنده :
 • : 3371 ♥

طی حکمی از سوی سرپرست هیئت کونگ فو و هنر های رزمی استان تهران

"آقای سعید صلاحت میانرزی" به عنوان رئیس کمیته داوران هیئت کونگ فو و هنر های رزمی استان تهران منصوب گردید.

«تبریک میگوییم انتخاب به جای این فرد خوش اخلاق و مردمی را»

در ادامه ی راه و رسیدن به موفقیت های دیگر برای ایشان آرزوی موفقیت میکنیم و امید است

ایشان را در مقاطعی بالاتر ببینیم و به داشتن چنین شخصی در روستای میانرز افتخار میکنیم..

ادامه مطلب
 • نویسنده :
 • : 2131 ♥

صحبت های علیرضا علیدوست (سخنگوی شورای اسلامی شهر فومن) در رابطه با انتقال بازار فومن

به نام خدا باسلام و ادای احترام خدمت مخاطبین محترم:

در رابطه به سوالات مطروحه باید عرض شود , همانطوری که به نقل و قول از بنده امده،انتقال بازار با هدف حفظ و تقویت بازار سنتی و همچنین به جهت جلوگیری ازترافیک داخل شهر در روزبازارو ساماندهی به دست فروشان عزیزی که در داخل شهر امرار معاش می کنند انجام شده است.مهمترین مساله ی که تاکنون ...

ادامه مطلب
 • نویسنده :
 • : 773 ♥

منبع آب فومنات

این منبع آب قدمت بسیار زیبادی دارد..

 • نویسنده :
 • : 948 ♥

((  افسانه های تالشی ))


مردی که از شغال هامیترسید"

میگویند: در قدیم مردی زندگی میکرد که ازشغال ها ترس داشت.او دو زن داشت وشبها ازترس بین دوزن می خوابید تامبادا شغالها به سراغش بیایند واورابخورند.زن های او کم کم از دست وی به ستوه آمدند وتصمیم گرفتند او را ازخانه بیرون کنند.

یک شب زمانی که اونیاز پیداکرد تابرای قضای حاجت بیرون رود ازخواب بیدار شد وطبق معمول از زن هاخواست تابیرون اوراهمراهی کنند زن ها تادم در با او رفتند تاوقتی که اوپایش را ازخانه بیرون گذاشتند در  راپشت سرش بستند وبه داخل خانه راهش ندادند ومقداری طناب وچند تخم مرغ از پنجره به او دادند وبه اوگفتند:تاوقتی که شجاع نشوی وترست نریزد تورابه خانهراه نخواهیم داد.

او هرچه التماس کرد فایده نداشت که نداشت وزن ها اورابه داخل خانه راه ندادن.به ناچار راه جنگل راپیش گرفت تاسرپناهی پیداکند وطعمه شغالها نشود.

درمسیری که می رفت غاری دید وارد آن شد تاصبح شود.درگوشه ای ازغارخزیدتا از سرما و حیوانات وحشی در امن باشد.ناگهان بایک غول مواجه شد اما روحیه خود را از دست نداد وگفت: آمده ام شب را اینجا سرکنم تاصبح شود.آتش روشن کردندغول با هیکل زمخت خود منار آتش نشست وشروع کرد ازقدرت خود تعریف کردن وبرای اینکه ثابت کنداز هر جهت از آدم ها برتر است یک تار موی خود رت به داخل آتش اندhخت وتارمویش از بس بزرگ بود مدتی طول کشید تابسوزد.مرد ترسوبرای اینکه پیش غول خودی نشان دهد مقداری از طناب را در آتش ادنخت وبسیارطول کشیدتابسوزد وگرم وحرارت زیادی ایجاد شد طوری که غول ترسیدوبرای نشان دادن قدرت خود از بدن خویش شپش در آورد ودر آتش انداخت که سر و صدای بلندی به پاکرد.مرد ترسونیز ازجیب خود تخم مرغی بیرون آورد ودر آتش انداخت به طوری که صدای بلندی  غار  را فرا گرفت.

بعدازان غول خوابش گرفت وشروع به خمیازه کشیدن کرد وبا اولین خمیازه غول او به بالای سقف غارپرتاب شد ناگهان غول مرد ترسو بر بالای غار دید وگفت بالا چه میکنی مرد ترسوگفت:درقدیم جدم  شمشیر تیر وکمان دربالای غارپنهان کرده بودند دنبال آن میگردم.

غول ترسی وبا به فرارکرد و در راه شغال هارا دید و برای آنها ماجراراتعریف کرد.شغالها خندیدن و ب اوگفتند: آن مردضعیف است ازمامیترسد .بیا تاپیش آن مرد ترسو برویم. مرد ترسو ازدور انها رادید ونقشه ای کشید.

تاشغال ها را دید خطاب به آنها گفت:چرا این غول را دیر آوردید خیلی وقت است گرسنه ام.غول از ترس اینکه حقه شغال هارو خوذده شغالهارا تکه تکه کرد وپابه فرارگذاشت.چون صبح شد مرد به خانه رفت درحالی که بوسیله عقل برترس ها غلبه کرد../

مولف: اسماعیل بخشی زاده

ویراستار:شاپور عرفان دوست

لیتولرافی:آینده پرداز

معرفی روستا| معرفی و اخبار جدید روستا | دیدنی های روستاهای ایران | خبر های جدید روستا| عکس طبیعت روستا |

میانرز

روستاهای جدید

طبیعت و دیدنی های روستاهای ایران

اطلاع رسانی روستا

روستای میانرز
غذاهای محلی

غذاهای محلی

آهنگ های محلی

سایت روستای میانرز

معرفی روستا

خبر های جدید روستا

دیدنی های روستاهای ایران

اطلاع رسانی روستا

روستاهای جدید
معرفی و اخبار جدید روستا
روستا معرفی و اخبار جدید روستا آهنگ های محلی غذاهای محلی دیدنی های روستاهای ایران خبر های جدید روستا اطلاع رسانی روستا معرفی و اخبار جدید روستا
روستای میانرز.میانرز.معرفی و اخبار جدید روستا.اخبار جدید روستا